top of page
Поиск
chasovyrschool17

«Бібліотеки – це капітал, який у тиші дарує нам непередбачувані відсотки» Й.В. Гете.

Багато хто з вас може сказати: «Навіщо нам бібліотеки, коли сотні і навіть тисячі книжок можна вмістити у невеличкий гаджет». Шкільна бібліотека – чи потрібен взагалі цей структурний підрозділ в Новій Українській школі,чи відповідає вона вимогам сьогодення, як зробити роботу шкільної бібліотеки більш ефективною?

Саме ці питання обговорювалися під час освітнього тренінгу «Бібліотека в пошуку нових ідей», який представники ВГО Українська бібліотечна асоціація провели для бібліотекарів з шкільних та публічних бібліотек Луганської і Донецької областей. Тренінг відбувся 5-7 липня 2019р. в місті Дніпро у межах програми ООН із відновлення і розбудови миру «Громадська безпека та соціальна згуртованість».


Під час триденного навчання були змодельовані кроки,направлені на те, як зробити внутрішньо-бібліотечне середовище більш комфортним для користувача, як зробити бібліотеку більш сервісною. Постійне вивчення потреб користувача, проведення роботи не тільки з учнями а й з батьками, з випускниками, партнерство з громадою, технічне оснащення, зручна комунікація, архітектурна доступність для всіх верств населення – все це сприяє підвищенню ефективності роботи шкільної бібліотеки .Під час дискусій та дебатів учасники тренінгу дійшли висновку, що бібліотеки повинні бути чимось більшим, ніж рядами книжкових полиць, більшим, ніж місцем, де діти змушені сидіти, читати і зберігати спокій під суворим наглядом хранителів книг — бібліотекарів. Сучасного бібліотекаря повинно хвилювати три питання - Що хочемо робити в бібліотекi? Що вже зробили? Як можемо покращити те, що робимо?


Цей тренінг - це початок великої роботи впровадження та випробування практикою інноваційних підходів до якісних змін у бібліотечній справі, що сприяє розвитку сталого читацького і культурного світогляду, всебічного підтримання престижу читання як надважливого елементу культури через оновлення традиційних методів роботи відповідно до нових потреб користувача.

Особлива подяка нашим тренерам – Ларисі Луговій, Ярославі Сошинській та Оксані Бояриновій. Фахове викладання матеріалу. Весь матеріал був поданий в цікавій динамічній формі, дуже професійно та доступно! Виникає велике бажання щось змінювати в своїй роботі зараз же і негайно. Дуже важливий і цікавий матеріал. Думаю що багато чого заберу для своєї роботи.

Натхнення в роботі і здоров’я нашим тренерам, а також моїм колегам шкільним бібліотекарям Донецької та Луганської областей. До нових зустрічей….





コメント


bottom of page