В цьому навчальному році Місячник шкільних бібліотек проходить під гаслом «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів» Екологічне виховання наразі дуже актуальне питання.
Доступ до інформації про екологічну ситуацію, привернення уваги читачів до екологічних проблем району, регіону, країни - все це сприяє вихованню екологічної культури у дітей.
Шкільна бібліотека в цьому питанні не стоїть осторонь. На підтримку дитячого творчого читання та виховання екологічного мислення серед учнів 2-11класів був проведений Літературний флешмоп «Торкнись краси природи серцем» Діти читали вірші українських поетів про красу природи, а також власні вірші. Так, флешмоп відкрила Вєрченко Вікторія, прочитавши поезію зі своєї збірки «Політ душі»https://youtu.be/EQmC7kBc5sU
Для учнів 3-4 класів разом з класними керівниками були проведені виховні години «День краєзнавства «7 чудес Донеччини», де діти мали змогу ознайомитися з цікавими містами Донецької області. Були презентовані книги «Ліси Донеччини» та «Червона Книга Донецької області: тваринний світ» . Також учні проаналізували стан навколишнього середовища краю та зробити висновки – які фактори загрожують природі рідного краю, що вживається з охорони, та що слід зробити.
Для всіх хто цікавиться природою рідного краю в шкільній бібліотеці організована книжкова виставка «Мандруймо Україною разом» , а також віртуальний інформаційний дайджест "Мандруймо Україною разом: Сім чудес Донеччини" http://project1770410.tilda.ws/page13957733.html , де учні мали змогу ознайомитися з природою рідного краю.
На підтримку дитячого творчості серед учнів школи в бібліотеці було заплановано та проведено фотоконкурс «Бринить природи мова кольорова» - конкурс фотографій природи рідного краю. https://youtu.be/TTONh5vQJ3A
Протягом місяця В шкільній бібліотеці діяла екологічна акція «Збери батарейки-врятуй природу!»
Саме через книгу, читання, масові за ходи ми намагаємося прищеплювати дітям любов до рідного краю, інформувати про екологічний стан природи рідного краю, виховувати любов та бережливе ставлення до природи.
Comments